Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

ciekawostki

Olimpiada Fizyczna 2017/2018

Pojawiły się już zadania nowej edycji olimpiady fizycznej. Zadania te można znaleźć na stronie pod adresem http://www.kgof.edu.pl/

Share

Fizyczny sukces

konkurs17

 

Igor Skórzybót uczeń klasy III a zdobył wyróżnienie za swój esej

w konkursie Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

http://www.wfis.uni.lodz.pl/ptf/konkurs/index.html

GRATULUJEMY !!!!!

Share

Materiały dla uczniów biorących udział w projekcie ,,Otwarte Umysły”

Rozwinięcie zagadnienia związanego z zasadą zachowania pędu (a-jak-to-jest-z-ta-zasada-zachowania-pedu-postac-pdf, rakieta-ped-ukladu)

Share

Pokazy z fizyki dla nauczycieli

W dniu wczorajszym 12.10.2016 roku grupa uczniów z klasy IIa Magdalena Peplińska, Nikola Matzocha, Renata Czaja, Michał Jakusz, Mateusz Nawojczyk, Szymon Podolak wraz z opiekunem grupy nauczycielem fizyki Ireneuszem Mańkowskim uczestniczyła w Gdańsku w pokazach fizycznych. Pokazy przeprowadzone były specjalnie dla nauczycieli i miały za zadanie przybliżyć zjawiska z zakresu elektryczności i magnetyzmu. W tym celu grupa uczniów wykonywała doświadczenia razem z obecnymi na spotkaniu nauczycielami . Nauczyciele mogli obserwować zjawiska elektryczne i magnetyczne w otaczającej nas przyrodzie. Tematyka dwugodzinnego  spotkania zawarta została w prezentacji multimedialnej. Każdy z nauczycieli otrzymał po zakończeniu spotkania nagraną płytę CD z opisem tych doświadczeń, które były demonstrowane przez  młodzież naszego liceum.

z1 z2 z3 z4  z6 z7 z8 z9 z10

Share

Bliżej informatyki kwantowej

plakatMłodzież naszego liceum wzięła udział  w sesji otwartej konferencji naukowej  „Quantum phenomena: Between the whole and the parts” w Sopocie w dniu 21 września 2016.

 

Na porannych wykładach otwartych wykładowcami byli światowej sławy specjaliści z dziedziny informatyki kwantowej. Wykłady były prowadzone w języku angielskim. Odbyły się dwa wykłady i dotyczyły teoretycznych podstaw informatyki kwantowej. Tematyka wykładów:

  1. Charles H. Bennet IBM Watson Research Center, USA

,,How disequilibrium enables classicality, complexity, and science”

  1. Wojciech H. Żurek, Los Alamos Laboratory, USA

,,Decoherence and Quantum Theory of the Classical”

 

A oto krótkie streszczenie wykładu nr 1 przygotowane przez ucznia klasy III a – Igora Skórzybóta (bennett)

Share

Geometria nieeuklidesowa

geomOpisane przez Euklidesa podstawy geometrii przez wiele stuleci wywierały wielki wpływ na rozwój myśli ludzkiej. Ludzie chcieli znaleźć w świecie materialnym coś równie pewnego. Mimo zmiany metody naukowej, dzisiaj aksjomaty Euklidesa powracają. I to w ważnej kwestii: pytania o przyszłość Wszechświata.(Igor Skórzybót – O geometriach nieeuklidesowych)

Share

Rozwiązanie zadania domowego z ruchu harmonicznego

Rozwiązanie dołączone w postaci pliku zadanie_domowe

Share

Wykresy ruchu harmonicznego

Wykresy opisujące ruch drgający obciążnika zawieszonego na sprężynie – program napisany w języku PHP przez ucznia klasy IIa Radosława Piotrowskiego  znajdziesz tutajwykresy ruchu

 

Share

Zabawa z termodynamiką w IIa

20150611_110334

Ale było extra !

Dzisiejsze zajęcia w pracowni fizycznej w klasie IIa – grupy chłopców przybliżyły podstawowe zagadnienia z termodynamiki. Oprócz poważnego spotkania z fizyką była też dobra zabawa. Pomiary przy pomocy watomierza pozwalały dobrze poznać moce urządzeń grzejnych takich jak zwykły czajnik bezprzewodowy. Ogrzewając wodę w tym czajniku i kontrolując dopływ energii można wyznaczyć ciepło właściwe wody. Wyniki uzyskane były różne w różnych grupach wykonujących pomiary. Teraz trzeba te pomiary opracować i wyciągnąć wnioski.

Share

Zdolni z Pomorza – badanie dźwięku

czujnik

czujnik, kamerton i konsola pomiarowa

Do pomiaru wykorzystujemy zestaw pomocy dostępny w naszej pracowni – czujniki dźwięku. Aby dokonać pomiaru należy czujnik dźwięku (mikrofon) dołączyć do gniazda nr 1 na konsoli pomiarowej. Sygnał akustyczny (zależność ciśnienia akustycznego od czasu) można badać posługując się wykresem bądź tabelką

Czytaj dalej

Share