This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

ciekawostki

Olimpiada Fizyczna 2017/2018

Pojawiły się już zadania nowej edycji olimpiady fizycznej. Zadania te można znaleźć na stronie pod adresem http://www.kgof.edu.pl/

Share

Fizyczny sukces

konkurs17

 

Igor Skórzybót uczeń klasy III a zdobył wyróżnienie za swój esej

w konkursie Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

http://www.wfis.uni.lodz.pl/ptf/konkurs/index.html

GRATULUJEMY !!!!!

Share

Materiały dla uczniów biorących udział w projekcie ,,Otwarte Umysły”

Rozwinięcie zagadnienia związanego z zasadą zachowania pędu (a-jak-to-jest-z-ta-zasada-zachowania-pedu-postac-pdf, rakieta-ped-ukladu)

Share

Pokazy z fizyki dla nauczycieli

W dniu wczorajszym 12.10.2016 roku grupa uczniów z klasy IIa Magdalena Peplińska, Nikola Matzocha, Renata Czaja, Michał Jakusz, Mateusz Nawojczyk, Szymon Podolak wraz z opiekunem grupy nauczycielem fizyki Ireneuszem Mańkowskim uczestniczyła w Gdańsku w pokazach fizycznych. Pokazy przeprowadzone były specjalnie dla nauczycieli i miały za zadanie przybliżyć zjawiska z zakresu elektryczności i magnetyzmu. W tym celu grupa uczniów wykonywała doświadczenia razem z obecnymi na spotkaniu nauczycielami . Nauczyciele mogli obserwować zjawiska elektryczne i magnetyczne w otaczającej nas przyrodzie. Tematyka dwugodzinnego  spotkania zawarta została w prezentacji multimedialnej. Każdy z nauczycieli otrzymał po zakończeniu spotkania nagraną płytę CD z opisem tych doświadczeń, które były demonstrowane przez  młodzież naszego liceum.

z1 z2 z3 z4  z6 z7 z8 z9 z10

Share

Bliżej informatyki kwantowej

plakatMłodzież naszego liceum wzięła udział  w sesji otwartej konferencji naukowej  „Quantum phenomena: Between the whole and the parts” w Sopocie w dniu 21 września 2016.

 

Na porannych wykładach otwartych wykładowcami byli światowej sławy specjaliści z dziedziny informatyki kwantowej. Wykłady były prowadzone w języku angielskim. Odbyły się dwa wykłady i dotyczyły teoretycznych podstaw informatyki kwantowej. Tematyka wykładów:

  1. Charles H. Bennet IBM Watson Research Center, USA

,,How disequilibrium enables classicality, complexity, and science”

  1. Wojciech H. Żurek, Los Alamos Laboratory, USA

,,Decoherence and Quantum Theory of the Classical”

 

A oto krótkie streszczenie wykładu nr 1 przygotowane przez ucznia klasy III a – Igora Skórzybóta (bennett)

Share

Geometria nieeuklidesowa

geomOpisane przez Euklidesa podstawy geometrii przez wiele stuleci wywierały wielki wpływ na rozwój myśli ludzkiej. Ludzie chcieli znaleźć w świecie materialnym coś równie pewnego. Mimo zmiany metody naukowej, dzisiaj aksjomaty Euklidesa powracają. I to w ważnej kwestii: pytania o przyszłość Wszechświata.(Igor Skórzybót – O geometriach nieeuklidesowych)

Share

Rozwiązanie zadania domowego z ruchu harmonicznego

Rozwiązanie dołączone w postaci pliku zadanie_domowe

Share

Wykresy ruchu harmonicznego

Wykresy opisujące ruch drgający obciążnika zawieszonego na sprężynie – program napisany w języku PHP przez ucznia klasy IIa Radosława Piotrowskiego  znajdziesz tutajwykresy ruchu

 

Share

Zabawa z termodynamiką w IIa

20150611_110334

Ale było extra !

Dzisiejsze zajęcia w pracowni fizycznej w klasie IIa – grupy chłopców przybliżyły podstawowe zagadnienia z termodynamiki. Oprócz poważnego spotkania z fizyką była też dobra zabawa. Pomiary przy pomocy watomierza pozwalały dobrze poznać moce urządzeń grzejnych takich jak zwykły czajnik bezprzewodowy. Ogrzewając wodę w tym czajniku i kontrolując dopływ energii można wyznaczyć ciepło właściwe wody. Wyniki uzyskane były różne w różnych grupach wykonujących pomiary. Teraz trzeba te pomiary opracować i wyciągnąć wnioski.

Share

Zdolni z Pomorza – badanie dźwięku

czujnik

czujnik, kamerton i konsola pomiarowa

Do pomiaru wykorzystujemy zestaw pomocy dostępny w naszej pracowni – czujniki dźwięku. Aby dokonać pomiaru należy czujnik dźwięku (mikrofon) dołączyć do gniazda nr 1 na konsoli pomiarowej. Sygnał akustyczny (zależność ciśnienia akustycznego od czasu) można badać posługując się wykresem bądź tabelką

Czytaj dalej

Share