Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

zdolni z pomorza

,,Zdolni z Pomorza”

zdolnizPPierwsze zajęcia z fizyki w roku szkolnym 2017-2018 zaczynają się 16 października o godzinie 1430 w I Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Lęborku. Zapraszam wszystkich uczniów z grupy ponadgimnazjalnej do gabinetu fizycznego.

Share

Zdolni z Pomorza – wyznaczanie ciepła właściwego wody

20150602_144115

Igor, Natalia, Bartek

We wtorek, 2 czerwca zaraz po ,,Dniu Dziecka” grupa uczniów biorących udział w projekcie i inni fascynaci fizyki zdecydowali się wyznaczyć ciepło właściwe wody. Badania przebiegły bardzo sprawnie, a otrzymany wynik ciepła właściwego niewiele odbiegał od wartości tablicowej. Uzyskana wartość ciepła właściwego c_{w} dla wody w naszych warunkach wynosiła 4179,23\ \frac{J}{kg\cdot K}

Share

Zdolni z Pomorza – badanie dźwięku

czujnik

czujnik, kamerton i konsola pomiarowa

Do pomiaru wykorzystujemy zestaw pomocy dostępny w naszej pracowni – czujniki dźwięku. Aby dokonać pomiaru należy czujnik dźwięku (mikrofon) dołączyć do gniazda nr 1 na konsoli pomiarowej. Sygnał akustyczny (zależność ciśnienia akustycznego od czasu) można badać posługując się wykresem bądź tabelką

Czytaj dalej

Share

Przyspieszenie ziemskie w Lęborku

wahadlo_in

Zadanie doświadczalne

Czy można wyznaczyć przyspieszenie ziemskie w naszym mieście wykorzystując wahadło matematyczne nawinięte na okrągły patyk lub pręt przedstawiony na rysunku ?

W rozwiązaniu nie uwzględniać długości linki tego wahadła. Najlepsze rozwiązania z wyznaczeniem przyspieszenia ziemskiego g będą nagradzane oceną dodatkową z fizyki.Propozycje rozwiązań zgłaszać w pracowni fizycznej naszej szkoły.

Share