Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwa

Kalendarz

Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Linki do stron

zdolni_z_pomorza1

 

 

 

 

ug-logo-480x285

 

 

 

 

of

 

 

 

pg1

 

 

 

Strona szkoły

Pracownia

Regulamin pracowni fizycznej w I LO w Lęborku

 1. Pracownia fizyczna jest miejscem pracy i nauki w celu zdobywania wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych.
 2. W pracowni fizycznej odbywają się lekcje fizyki , zajęcia z projektu ,,Zdolni z Pomorza” (lub inne określone szkolnym rozkładem lekcji).
 3. Uczniom nie wolno przebywać w pracowni w czasie przerw. Wyjątkiem mogą być dyżurni, którzy dbają o przygotowanie sali do lekcji.
 4. Do pracowni uczniowie wchodzą po dzwonku na lekcję pod opieką nauczyciela.
 5. Do pracowni nie wolno wnosić odzieży wierzchniej , napojów i jedzenia.
 6. Po wejściu do pracowni każdy uczeń zajmuje stałe, wyznaczone mu miejsce.
 7. Wyjmowanie przyrządów i urządzeń z szaf bez zgody nauczyciela fizyki jest bezwzględnie zabronione
 8. Na lekcjach ćwiczeniowych uczniowie pracują w grupach 2-5 osobowych, z których każda posiada wyznaczonego przedstawiciela odpowiedzialnego za przyniesienie oraz odniesienie przyrządów po wykonaniu ćwiczenia, a także organizację pracy swojego zespołu.
 9. Ze wszelkich przyrządów znajdujących się w pracowni uczeń może korzystać dopiero po zezwoleniu prowadzącego lekcję nauczyciela.
 10. Uczeń wykonujący ćwiczenie zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność pod względem bhp i nie opuszczać zajmowanego miejsca. Miejsce ćwiczeń uczeń opuszcza tylko za zezwoleniem nauczyciela.
 11. Wszelkie przyrządy, z których korzysta uczeń, są mieniem społecznym i dlatego wolno korzystać z nich tylko zgodnie z instrukcją obsługi i należy chronić je przed zniszczeniem. Każde, nawet najmniejsze uszkodzenie przyrządu należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi.
 12. Po skończonym ćwiczeniu przedstawiciele grup sprawdzają stan przyrządów oraz odnoszą je w wyznaczone miejsce. O wszelkich brakach i usterkach należy zgłosić nauczycielowi.
 13. Po skończonej lekcji uczniowie opuszczają pracownię, pozostawiając za sobą ład i porządek.
 14. Za każdy uszkodzony lub zniszczony sprzęt podczas lekcji przez ucznia wskutek nieprzestrzegania instrukcji obsługi uczeń odpowiada materialnie lub we własnym zakresie naprawia szkodę w terminie 1 tygodnia.

 

Uwaga!

Każdy wypadek uczeń natychmiast zobowiązany jest zgłosić prowadzącemu zajęcia w pracowni fizycznej. Nawet najdrobniejsze skaleczenia muszą być zgłoszone nauczycielowi.

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 − 50 =